16 września 2020

Uwaga! Ważny komunikat w sprawie fal startowych


Drodzy Biegacze!

Mimo pandemii, jesteśmy przekonani, że zobaczymy się 3 października na starcie Bison Ultra-Trail®. Organizacja wydarzenia w obecnym czasie, mówiąc delikatnie, do łatwych nie należy. Sytuacja zmienia się dynamicznie i musimy być gotowi, aby dostosować się do zaleceń i nowych rozporządzeń dotyczące obostrzeń sanitarnych.

Wszystko wskazuje na to, że aktualnie obowiązujące rozporządzenie dotyczące ilości osób w jednym biegu nie ulegnie zmianie do 3 października, choć do końca mieliśmy taką nadzieję i o zwiększenie tych limitów mocno zabiegaliśmy wraz ze Związkiem Organizatorów Sportu Masowego w Ministerstwie Sportu i Ministerstwie Zdrowia. Nie pozostaje nam nic innego, jak dostosować się do aktualnych wytycznych.

W sytuacji, kiedy w jednym biegu może uczestniczyć maksymalnie 250 osób, jesteśmy zmuszeni zrobić większą ilość startów oraz podzielić grupę startową na dwie mniejsze. Jedynie w Bison Ultra-Trail 100 grupa pozostaje bez zmian.

W związku z podziałem na kilka fal startowych, bardzo prosimy o zalogowanie się na swoje konto biegacza na https://sts-live.pl/bialystokbiega i wybranie fali startowej, z której chcecie startować. Oczywiście ilość miejsc w każdej fali jest ograniczona. 

Fale startowe będą wyglądały następująco:

Bison Trail 16 – fala startowa godz. 8:00

Bison Trail 16 – fala startowa godz. 8:30

 

Bison Trail 35 – fala startowa godz. 9:30

Bison Trail 35 – fala startowa godz. 10:30

 

Bison Ultra-Trail 50 – fala startowa godz. 7:00

Bison Ultra-Trail 50 – fala startowa godz. 7:30

W związku z tym oczywiście limity na punktach kontrolnych będą dostosowane do drugich fal startowych. 

 

Osoby, które nie wybiorą samodzielnie grupy startowej do 25 września zostaną przypisane do tej, w której zostaną wolne miejsca. 

Uwaga! Wszyscy zawodnicy będą klasyfikowani wg czasów netto, liczonych od przekroczenia linii startu, bez względu na to, w której fali startowej będą biegli. 

Jedynie w Bison Ultra-Trail® 100 klasyfikacja będzie wg czasów brutto (start jednej grupy).

 

TRANSPORT z Supraśla do Królowego Mostu (dotyczy Bison Trail 35)

Po wprowadzeniu drugiej fali startowej, wprowadziliśmy również dodatkowe kursy autobusów dowożących zawodników na start do Królowego Mostu. 

Od dnia 17 września na https://sts-live.pl/bialystokbiega dostępny będzie formularz rezerwacji przejazdu. Pierwsze 100 osób w każdej z fal startowych będą mogły skorzystać z transportu bezpłatnie. 

Po wyczerpaniu bezpłatnych biletów, opłata za przejazd będzie wynosiła 20 zł/osoba. W zamian możemy zagwarantować, iż nikt nie zostanie bez możliwości dojazdu do Królowego Mostu. 

Z transportu będą mogli skorzystać wyłącznie zawodnicy (przed wejściem do autobusu będzie konieczne okazanie numeru startowego). 

Autobusy będą odjeżdżały o 8:30 (I fala startowa) oraz o 9:30 (II fala startowa)

Rezerwację miejsca w autobusie można dokonać do 27 września! Po tym terminie nie jesteśmy w stanie zagwarantować miejsc.

 

ZALOGUJ SIĘ NA SWOJE KONTO BIEGACZA

 

  


AKTUALNOŚCI