2 października 2020

UWAGA! Ważny komunikat w związku z czerwoną strefą!


KOMUNIKAT 2 – czerwona strefa

 

Drodzy Biegacze, Uczestnicy Bison Ultra-Trail®

 

Czekaliśmy na ostateczne konsultacje ze służbami sanitarnymi, aby móc przedstawić Wam rzeczowe rozwiązanie.

Przedstawiamy jak będzie wyglądało nasze wydarzenie w związku z tym, że od jutra (3.10) powiat białostocki znajdzie się w czerwonej strefie. 

 

  1. Bison Ultra-Trail® się odbędzie! – to jest najważniejsza informacja.
  2. Dystanse 16 km, 50 km i 100 km startują bez zmian – godziny startów również zostają zgodnie z programem.
  3. Zwracamy jeszcze większą uwagę na zakrywanie ust i nosa również w przestrzeni publicznej.
  4. Prosimy, aby kibice, którzy będą z Wami nie podchodzili do barierek przy strefie startowej oraz strefie mety. 
  5. Pozostała część komunikatu dotyczy wyłącznie zawodników startujących na dystansie 35 km.

 

DYSTANS 35 km

Dystans 35 km – tutaj będą największe zmiany, które są związane z transportem. Wg rozporządzenia rządowego, w środkach transportu zbiorowego może być zajętych 50% miejsc. Jak łatwo się domyślić, dość mocno to komplikuje logistykę dowozu zawodników do Królowego Mostu. Najważniejsze jednak, że będziemy mogli Was dowieźć i będziecie mogli wystartować. 

 

Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby w tych warunkach móc zabrać optymalną liczbę biegaczy. Wynajęliśmy jeszcze większe autokary, jednak nie będziemy w stanie zrobić tego dokładnie tak, jak planowaliśmy pierwotnie.

 

Oto jak będzie wyglądał sam start na dystansie Bison Trail 35.

Linia startu będzie otwarta o godz. 9:30 (tak jak miała startować I fala) i będzie czynna do 11:15.

W tym czasie możecie wystartować bez czekania na jakikolwiek sygnał – po prostu przekraczacie linię startu i biegniecie.

 

Osoby, które przyjeżdżają do Królowego Mostu własnym transportem mogą zacząć swój bieg od godz. 9:30 do 11:15 bez względu na falę, którą mają zaznaczoną na numerze startowym.

 

AUTOKARY

Osoby, które mają zarezerwowany transport będą dowiezione do Królowego Mostu jednak będzie trwało to dłużej niż planowaliśmy przed wprowadzeniem czerwonej strefy.

Oto harmonogram wyjazdów autobusów z podaniem zakresów numerów startowych, które będą zabrane w konkretnej turze – oczywiście w tym zakresie mówimy WYŁĄCZNIE o osobach, które wcześniej dokonały rezerwacji transportu!

 

Odjazd 8:30 – numery z zakresu 3001 – 3169

 

Odjazd 9:30 – numery z zakresu 3170 – 3356

 

Odjazd 10:30 – numery z zakresu 3357 – 3487

 

Z góry przepraszamy osoby, które miały rezerwację na 9:30, ale z racji na zaistniałą sytuację odjadą o 10:30. To jedyne wyjście, abyśmy mogli Was zawieźć do Królowego Mostu.

 

Mamy też dobrą informację w tej całej sytuacji – mamy jeszcze 55 miejsc wolnych w autokarach, które odjadą o godz. 10:30 (w Królowym Moście będą ok 11:00). Jeżeli nie zdążyliście wykupić biletu na autobus, możecie to zrobić dzisiaj w Biurze Zawodów lub jutro przed wyjazdem (oczywiście o ile miejsca będą jeszcze dostępne).

 

Na dystansie 35 km możecie startować w dowolnej chwili od 9:30 do 11:15 – czas wszystkich zawodników będzie liczony netto, od przekroczenia linii startu do przekroczenia linii mety.

 

Kochani, wierzymy, że mimo tych wymuszonych zmian spotkamy się jutro na starcie, a potem w komplecie na mecie.

Do zobaczenia!

 


AKTUALNOŚCI