Charytatywność

Ostatnia aktualizacja: 27 września 2022 r.

Czas  umierania jest tak samo wartościowy jak każdy inny czas w życiu człowieka”.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza prowadzi hospicjum domowe od ponad 11 lat. Niosą profesjonalną pomoc osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom na wiejskich terenach wschodniego Podlasia. Robią to w trosce o godność osób starszych i nieuleczalnie chorych na ostatnim etapie ich życia. 

 

Aby żadna starsza osoba nie musiała odchodzić w samotności podjęli inicjatywę wybudowania pierwszego wiejskiego hospicjum stacjonarnego na Podlasiu.

Hospicjum stacjonarne w Makówce, jest miejscem całodobowej opieki dla starszych i nieuleczalnie chorych na ostatnim etapie ich życia. 

Oprócz stacjonarnej opieki całodobowej, hospicjum będzie pełniło również funkcję ośrodka opieki dziennej oraz wyręczającej. Opiekun osoby nieuleczalnie chorej będzie mógł ubiegać się o przyjęcie podopiecznego do hospicjum w godzinach dziennych lub przyjęcie na 1 – 2 tyg. w celu odpoczynku oraz nabrania sił do dalszej opieki nad osobą nad, którą sprawuje opiekę.
Dodatkowo w ośrodku znajdą się gabinety lekarskie gdzie lekarze specjaliści będą przyjmowali mieszkańców okolicznych wsi, tak aby umożliwić i ułatwić dostęp do opieki medycznej na tych terenach. 

 

Już w lipcu tego roku w hospicjum stacjonarnym zostało otwarte pierwsze skrzydło oraz przyjęto pierwszych pacjentów. Potrzeby są ogromne, ale każda złotówka przybliża nas do celu.

Wesprzyj podopiecznych pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu. Możesz to zrobić w czasie rejestracji do biegu Bison Ultra-Trail zaznaczając odpowiednią opcję i wybierając kwotę wsparcia. 

 

 

https://hospicjumeliasz.pl/pomagam

Możesz swoje wsparcie przekazać w czasie rejestracji do biegu, ale możesz też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Hospicjum. Nr konta: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141