Charytatywność


„Czas  umierania jest tak samo wartościowy jak każdy inny czas w życiu człowieka”.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza prowadzi hospicjum domowe od ponad 8 lat. Niosą profesjonalną pomoc osobom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom na wiejskich terenach wschodniego Podlasia. Docierają do ludzi zapomnianych przez świat, a czasem rodzinę i instytucje. Robią to w trosce o godność osób starszych i nieuleczalnie chorych na ostatnim etapie ich życia

Aby żadna starsza osoba nie musiała odchodzić w samotności podjęli inicjatywę wybudowania pierwszego wiejskiego hospicjum stacjonarnego na Podlasiu.

Hospicjum stacjonarne w Makówce, będzie miejscem całodobowej opieki dla starszych, samotnych i przewlekle chorych osób, które nie mogą liczyć na nikogo bliskiego w ostatnich dniach życia. 

Oprócz stacjonarnej opieki całodobowej, hospicjum będzie pełniło również funkcję ośrodka opieki dziennej oraz wyręczającej. Opiekun osoby nieuleczalnie chorej będzie mógł ubiegać się o przyjęcie podopiecznego do hospicjum w godzinach dziennych lub przyjęcie na 1 – 2 tyg. w celu odpoczynku oraz nabrania sił do dalszej opieki nad osobą nad, którą sprawuje opiekę.
Dodatkowo w ośrodku znajdą się 3 gabinety lekarskie gdzie lekarze specjaliści będą przyjmowali mieszkańców okolicznych wsi, tak aby umożliwić i ułatwić dostęp do opieki medycznej na tych terenach. 

Budowa hospicjum w Makówce trwa. Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza planuje oddać budynek do użytku swoim podopiecznym w 2022 roku.  Aby to się udało potrzebują jeszcze 8,4 mln złotych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że takiej sumy nie zbierzemy sami podczas Bison Ultra-Trail, ale każda złotówka przybliża nas do celu.

Wesprzyj budowę pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu. Możesz to zrobić w czasie rejestracji do biegu zaznaczając odpowiednią opcję i wybierając kwotę wsparcia. 

 

https://hospicjumeliasz.pl/pomagam

Możesz swoje wsparcie przekazać w czasie rejestracji do biegu, ale możesz też dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Hospicjum. Nr konta: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141